gençlerin buluşma noktası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Karsanti Fan
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptyÇarş. Ağus. 27, 2008 8:03 pm tarafından kirac78

» şahan videoları kodu
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptySalı Ağus. 19, 2008 8:44 pm tarafından Co Admin

» Bu başlıga ait en son msj bana ait olcak diyosan buyur
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptySalı Ağus. 19, 2008 8:43 pm tarafından Co Admin

» 351 adet türkçe klip kodu
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 6:05 pm tarafından Admin

» Merhaba İlk üyelerden olmak güzel ve heyecanlı
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 2:26 pm tarafından SomeWhereIBelong

» adını yaz .
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 2:24 pm tarafından SomeWhereIBelong

» Kırmızı Başlıklı Kızın Kurtun Ağzından Dinleyin!!
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 6:41 am tarafından Admin

» Msn için yardımcı bir program. (MSN plus)
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 6:28 am tarafından Admin

» son harften eşya türetme
Kalp krizi anında ne yapılmalı? EmptyPtsi Ağus. 18, 2008 4:17 am tarafından Admin

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 36 kişi Salı Şub. 28, 2023 10:30 am tarihinde online oldu.
RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Kalp krizi anında ne yapılmalı?

Kalp krizi anında ne yapılmalı? Empty Kalp krizi anında ne yapılmalı?

Mesaj tarafından Co Admin C.tesi Ağus. 16, 2008 5:58 pm

Diyelim ki, mesai saati bitti ve siz de akşam 18:30 civarinda, alisilmadik derecede zorlu bir is gununun ardindan (tabii ki tek basiniza) arabaniza binip evin yolunu tuttunuz.
Çok yorgunsunuz ve caniniz da fena halde sikkin ve sinirli bir haldesiniz
Birden bire gogsunuzde, kolunuza ve cenenize dogru yayilmaya baslayan korkunc bir agri hissediyorsunuz.
En yakın hastaneye sadece on dakikalık mesafedesiniz ama hastaneye ulasmayi basarip basaramayacaginizdan bile emin degilsiniz.
Ne yapacaksiniz?
Ilk yardim kurslarina katilacak kadar akli basinda biriydiniz ama kurstaki egitmen, sizin basiniza bir sey geldinde ne yapacaginizi ogretmedi!
Yalniz basinizayken kalp krizi gecirirseniz nasil hayatta kalirsiniz?
Pek cok insan kalp krizi gecirdigi sirada tek basina oluyor; etrafta yardim edecek kimse bulamiyor. Kalp atislari duzensizlesen ve kendisini bayilacakmis gibi hisseden birinin bilincini yitirmeden once yalnizca 10 saniye kadar zamani vardir.

Bu durumda ne yapmaniz gerekir?

Cevap:
Panige kapilmadan ust uste kuvvetlice oksurmeye baslayin
Oksurmeden once her seferinde derin bir nefes alin; oksurukleriniz guclu olsun, derinden gelsin ve uzun sursun, tipki gogsunuzde birikis balgami atmaya calisir gibi oksurun.
Her iki saniyede bir nefes alip oksurun ve bunu yardim gelene dek ya da kalp atislariniz tekrar normale donene dek surekli yapin.
Derin nefes almak cigerleri oksijenle doldurur.
Oksurmek kalbe tazyik yapar ve kan dolasimini rahatlatir.
Kalbe uygulanan bu tazyik, kalbin normal ritmine donmesini kolaylistirir. Butun bunlar size, bilincinizi kaybeymeden once hastaneye yetisecek zamani tanir.

Neden?
Bu Konuda mumkun oldugunce cok kisiyi bilgilendirin.
Bu bilgi sayisiz insanin hayatini kurtarabilir!
Asla, “Benim basima gelmez!” diye dusunmeyin.
Hayat tarzimizin epeyce degistigi su son yillarda artik her yasta insan kalp krizi geciriyor.
Co Admin
Co Admin
co-admin
co-admin

İş/Hobiler : Muhasebe
rep :
Kalp krizi anında ne yapılmalı? Left_bar_bleue998 / 100998 / 100Kalp krizi anında ne yapılmalı? Right_bar_bleue

http://liligum.tr.gg